Y     O     G     A      S     T     Y     L     Y

 

D     Y     N     A     M     I     C     K     É     L  E  K  C  E

S Í L A   V Y T R V A L O S T   K A R D I O   K O O R D I N A C E   F L E X I B I L I T A

U M Ě N Í  D E C H U  A  P O H Y B U  U M Ě N Í  Z V L Á D N O U T  S Á M  S E B E

 

VINYASA YOGA

   Dokonale rozvíjí flexibilitu, sílu a vzhled celého těla, velmi dobře upravuje krevní oběh, kardiovaskulární systém a urychluje metabolismus. Pomocí dechových cvičení spojených s prováděním pozic velmi intenzivně pročišťujeme a detoxikujeme celé tělo. Tento styl jógy je vhodný pro pokročilejší, kteří jsou seznámeni s prováděním jógových pozic, ale i pro ostatní, kteří se ji nebojí vyzkoušet. Lekce je sestavena z pozdravu slunce, návaznosti pozic na pozdrav slunce, nácviku jednoduchých i obtížnějších ásan (ve stoji, sedu) a na konci cvičení se uchýlíme k relaxaci, kde uvolníme celé tělo, svalové napětí a ponoříme se do vnitřního světa sebe samotných, kde se staneme pravým a skutečným ,,Já,, tedy sami sebou. Celkové cvičení nás zbaví napětí ve svalech, únavy, stresu, příjemně nás naladí a přivede k harmonii tělesné i duševní.
 
POWER YOGA
 
   Jde o formu cvičení, po které se budete cítit skvěle. Při power józe spalujete tuk, zlepšujete a zvyšujete fyzickou kondici. S účinností jógových ásan odstraňujeme problémy se zády a stejně jako v tradiční józe se zbavujeme stresu, zklidníme nervový systém a rozvíjíme rovnováhu, koordinaci pohybů celého těla, flexibilitu. Pozice ve stoji vedou ke zlepšení krevního oběhu a dýchání, posilujeme při nich svaly převážně nohou, ale i další partie, uvolňuje se pánev a spodní část zad. Pozice na zemi se převážně zaměřují na páteř, protáhnutí spodní části zad, posílení stability horní části a zapojení hlubokého stabilizačního systému.
 

P  O  M  A  L  É   /   S  T  A  T  I  C  K  É   /   Z  D  R  A  V  O  T  N  Í   L E K C E
Z D R A V Ý  P O H Y B   U M Ě N Í   D E C H U   S Í L A   V Y T R V A L O S T   K O O R D I N A C E   F L E X I B I L I T A 
 
 
 

OrganicBIO YOGA

  Je jógou, která využívá přírodních pomůcek při cvičení, především tedy speciálních válců z pohanky. S pomůckami či bez nich vás organicBIO jóga naučí dobře pracovat se svým tělem nejen zvenku, ale také zevnitř. Lekce obsahují dechové techniky z klasické jógy, zdravotní i rekondiční cvičení pro celé tělo a páteř. V závěru lekce je využito relaxačních technik, které nám pomáhají lépe uvolnit napětí v těle a zbavují nás stresu. V lekci se zaměřujeme se na správné postavení těla a páteře, abychom zajistili dobrý posturální a pohybový stereotyp. Postupně se zbavujeme špatných návyků v držení těla a vykonávaném pohybu. OrganicBIO jóga je také přínosná pro všechny, kteří mají zdravotní i psychické problémy a rádi by tuto oblast zlepšili. OrganicBIO jóga je také výborným kompenzačním cvičením pro sportovce i širokou veřejnost. Prohlubuje povědomí o svém těle k postupnému dosahování lepších možností nás samotných.   

WELLNESS YOGA

   Cvičení s požitkem. V průběhu pohybu i ve statických pozicích pravidelně dýcháme, učíme se užívat plný jógový dech. Wellness jógou rozumíme uvolnění celého těla, tak aby se po celou dobu cítilo pohodlně a bezpečně. K tomu užíváme nejrůznější pomůcky např. jógové pásy, speciální oleje k snadnějšímu navození příjemných pocitů a vnímání. Koncem lekce vás čeká relaxace pomocí Schultzova autogenního tréninku, masážní techniky (krk, hlava, dlaně, chodidla). Vaše tělo by mělo odcházet zcela relaxované a připravené v plné síle na další báječný den. S doprovodem příjemné hudby se učíme dát pozicím i pohybu soulad, propojit se s vyšším vědomím. 

ROLLERS YOGA

   Cvičení s extra dlouhým válcem. Využívá je jóga i pilates. Pohodlně se na něj uložíte celým tělem. Kolébavým pohybem masírujete páteř. Uvědomujete si práci každého jednoho obratle. Válec je nestabilní pomůcka, jeho neustálý pohyb aktivuje hloubkové svaly. Posilovací prvky na válci provedete vysoce uvědoměle a tedy i velmi intenzivně. Stejně tak protahovací a napínací variace. Cvičení je komplexní pro celé tělo. Citlivě zachází s klouby. Vnáší prvek radosti z nevšedního pohybu. Je více než jisté, že během „hlídání neposedného válce“ zapomenete na vše ostatní. Čas poběží tak rychle, že budete tleskat o přídavek.

 

D    Ě    T    S    K    É     /     K   I   D   S    L  E  K  C  E

R A D O S T  Z  P O H Y B U  F U N  Y O G A  P O Z I T I V N Í  U Č E N Í  Z D R A V É  D Ě T I

 

PLAY YOGA pro děti / KIDS

   Forma jógy, která dětem přináší radost z pohybu. Zábavnou formou se děti učí správnému držení těla a dobrému pohybu. Využíváme různých pomůcek, které obohacují dětskou mysl i fantazii a napomáhají pozitivnímu přístupu k sobě samému. Děti se učí vnímat své tělo i části těla v pohybu, aby se postupně vylepšovala jejich kondiční i koordinační schopnost pro budoucí využití nejen ve sportu, ale také v běžném životě. Děti se mají již od malička učit správnému pohybu, aby se cítily lépe, zdravě a plné síly.   

FIT YOGA pro děti / KIDS

  Forma jógy, která zlepšuje fyzickou stránku a psychickou pohodu u dětí. Využíváme dechových technik ke zlepšení respiračního systému (astma, ad.). Dále s pomocí jógových pozic vylepšujeme fyzický vzhled a kultivujeme pohybový projev. V rámci pozic dbáme na správné držení těla a dobře prováděný pohyb. Děti se učí vnímat své tělo v prostoru i čase a pracují, tak na lepším vnímání sebe sama. V józe je využíváno různých pomůcek k postupnému dosahování i složitějších pozic, které jsou pro ně výzvou ke svému zdokonalování. Je vedena spíše zábavnější formou, tak aby děti bavila a neodrazovala. Yoga nám pomáhá k nalézání své vlastní osobnosti a rozvoji vnitřní síly, která je v tomto věku velmi důležitá.  

 

R    E    L   A    X    A    C    E    /    M   E   D   I   T   A   C   E   L E K C E

P R Y Č  S E  S T R E S E M   O D P O Č I N U T Á   K L I D N Á   A   R E L A X O V A N Á   M Y S L  I  T Ě L O

 
 
RELAXACE A MEDITACE
 

... jsou to chvíle kdy zapomenete na čas, zapomenete na to kým jste, zapomenete na vše co vás tady na světě tak poutá a svazuje. Prostě jen necháte být ,,sebe,, sami sebou... S pomocí různých druhů meditačních technik se ponoříme do sebe samotných a necháme se unášet krásami vniřního světa a bytí, necháme rozproudit energii celým tělem a budeme pozorovat co se uvnitř nás samotných děje... odhodíme veškeré myšlenky, starosti, strasti, nepohodlí a vše co nás trápí najednou zmizí a stane se tak vzdáleným...získáte nadhled sami nad sebou a prozřete svou skutečnost a opravdovost, která je v každém z nás...  Vždy se na lekci pobavíme jakou techniku meditace bychom udělali, jaká by byla vhodná a co vše od ní očekáváte. Užijeme si krásné chvíle prohloubení a poznání... Na závěr si uděláme kousek jógové masáže a dotekem prohloubené poznání  s léčivými  účinky, jak na chakry, tak celé tělo.

 
 
Cvičení ...je ten nejlepší způsob, jak si udržet dobrou kondici, zdraví a mysl.

 

Rádi byste osobní trénink, lekci či jiné? Kontaktujte nás.

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Novinky a události

Přihlaste se k odběru novinek:

Klárik Bigasová • Cvičitelka jógy • Osobní trenérka • Yoga Teacher • Trainer•

• www.telovpohybu.cz
(osobní stránka)
• FB: Tělo v pohybu • Klára Bigasová

• International and Czech Republic Yoga teacher & Trainer
• Courses & Yoga classes
• Workshops & Retreats
• Yogi Thai massage
• Individual training

• www.yac.cz
(Yoga & BodyMind studio)
• FB: YAC Yoga & BodyMind studio
+420 775 60 77 10
telovpohybu@gmail.com